Programoversigten

Søndag den 26. januar

16.30: Gudstjeneste fra Nr. Omme Kirke

18.00: Minihøjskole: Cambodias historie og nutid

            Anne Lise og Aksel Rye Clausen 2. del 

19.00: Dagens ord 

22.00: Vejen gennem Bibelen

Mandag den 27. januar

15.00: Oles Corner

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: Månedens samtale med Ringkøbing

           Skjerns borgmester i samarbejde med

           Service Radio Ringkøbing

19.00: Dagens ord

19.05: Indre Missions halve time

22.00: Vejen gennem Bibelen

Tirsdag den 28. januar

15.00: Blandet musik ved Kasper

16.00: Blandet musik

16.30: Tirsdagsquiz

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: Kirken i hverdagen (G)

19.00: Dagens ord

19.05: Kend din Bibel

22.00: Vejen gennem Bibelen

Onsdag den 29. januar

15.00: Blandet musik

16.00: Alle tiders top ti

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: Melodier vi mindes

19.00: Dagens ord

19.05: Kristen sang og musik

22.00: Vejen gennem Bibelen

Torsdag den 30. januar

15.00: Blandet musik

16.00: Grandprix musik ved Anders

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: En musikalsk time: Med Ole Jørgensen

           ved Jens Lauridsen (G)

19.00: Dagens ord

19.05: Fokus på kirkernes verden

           (Norea Radio)   

19.35: Perspektiv ved Johnny Sønderby Madsen   

            (Norea Radio)

22.00: Vejen gennem Bibelen

Fredag den 31. januar

15.00: Klar scene ved Anders

17.00: Weekendmagasinet

18.00: Kjeld Christiansen Dejbjerglund  

           Efterskole 1. del

19.00: Dagens ord

19.05: Poeten og tonerne

Lørdag den 1. februar

09.00: Musik til formiddagskaffen og

           orientering om dagens forløb

10.00: Et sted i kommunen

12.00: 3 generationer spiller ud      

13.00: Optakt til fødselsdagsbanko

14.10: Støtteforeningens fødselsdagsbanko

16.00: Fødselsdagsmusik ved Carsten

17.00: Fødselsdagsrafling

18.00: Kirken i hverdagen

19.00: Dagens ord

19.05: 32 års fødselsdag ved Støtteforeningen

Søndag den 2. februar

16.30: Gudstjeneste fra Egvad Kirke

18.00: Vi blader i højskolesangbogen

19.00: Dagens ord

Mandag den 3. februar

15.00: Glemmer du

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: Minihøjskole: Fra staldbroen til Axelborg:

           Ved formand for familielandbruget  

           Danmark Lone Andersen, Lyne

19.00: Dagens ord

19.05: Indre Missions mandagsudsendelse  

22.00: Vejen gennem Bibelen

Tirsdag den 4. februar

15.00: Blandet musik ved Kasper

16.00: Blandet musik

16.30: Tirsdagsquiz

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: Kirken i hverdagen (G)

19.00: Dagens ord

19.05: Kend din Bibel

22.00: Vejen gennem Bibelen

Onsdag den 5. februar

15.00: Blandet musik

16.00: Alle tiders top 10

17.30: Nyheder og foreningsmeddelelser

17.45: Oplæsning for børn

18.00: Foredrag med emnet: ” De nærmeste” ved

           forfatter Lotte Kirkeby 2. del

19.00: Dagens ord

19.05: Kristen sang og musik

22.00: Vejen gennem Bibelen